Добрий день, ми з України, а ще з США, Нової Зеландії, Вірменії та Грузії – учасники та організатори ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Використання інформаційних технологій для оптимізації процесів виробництва сільськогосподарської продукції та управління підприємствами» (Агро-ІТ).
9-10 червня 2022 р на базі Луганського національного аграрного університету за підтримки проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» відбувся, дводенний захід, який поєднав науковців, керівників та спеціалістів аграрних підприємств, фермерів, здобувачів вищої освіти зацікавлених у використанні інформаційних технологій та впровадженні інновацій в аграрному секторі економіки.
Метою конференції було презентувати результати наукових досліджень, показати і продемонструвати кращі практики впровадження інформаційних технологій провідними агропідприємствами.
Науковці українських та закордонних університетів поділились результатами оптимізації процесів виробництва сільськогосподарської продукції та управління аграрними підприємствами.
Доктор Девід С. Балок з Університету Іллінойсу представив Проект інтенсивного управління даними на прикладі агрономічних досліджень за допомогою точних експериментів на фермі.
Марія Міхісор, експертка з автоматизації процесів діагностики хвороб розповіла як технології Агро ІТ використовуються для ідентифікації хвороб тварин ВРХ в Новій Зеландії.
Можливості автоматизації та використання систем Агро ІТ в виробництві курятини та яєць були продемонстровані в доповіді Янг Жао з Університету Теннессі.
Професор Тамі Браун-Брендл з Університету Лінкольна (Небраска, США) проаналізував використання ІТ для управління стадом та відслідковування показників здоров’я в промисловому вирощуванні свиней.
Про використання лазерних технологій в птахівництві доповіла Людмила Пархоменко, директор ННІ ветеринарної медицини, біологічних і харчових технологій, Луганського національного аграрного університету.
Розуміючи, що темпи розвитку агробізнесу будуть залежати від впровадження розумних рішень і сучасних технологій, спікери конференції приділили увагу методологічним основам цифровізації, піднявши питання діджиталізації сільськогосподарської дорадчої діяльності, використання ІТ-сервісів в забезпеченні навчального та виробничого процесів в аграрному закладі вищої освіти та методологічного забезпечення трансферу технологій.
Збірник матеріалів конференції розміщено в репозиторії Луганського національного аграрного університету.
Поза жодними сумнівами інформаційні технології стають основою технологічного прориву агропідприємств, оптимізації витрат і досягнення максимальної продуктивності, в цьому учасники конференції могли переконатися під час онлайн візитів на агропідприємство «Флора» та сільськогосподарське підприємство «Ерідон». Інформаційні технології знаходять застосування при аналізі та контролі стану вирощування сільськогосподарських культур, при виробництві продукції тваринництва, а також при зборі та обробці економічної інформації діяльності сільськогосподарських підприємств. А використовуючи досвід європейських та світових країн, українські підприємства трансформуються в потужні інноваційні агросистеми з випереджаючими темпами цифровізації.





















По завершенню конференції організатори отримали зворотній зв'язок, який надихає продовжувати справу науково-практичної підтримки впровадження інформаційних технологій в аграрному секторі економіки:
- «Ця конференція – справжнє підвищення кваліфікації, можливість побачити які тенденції відбуваються у науці та практиці аграрного виробництва»;
- «Вражає нове покоління вітчизняних практиків, які не бояться втілювати нове, мають на це нові ідеї, незадоволені потреби та різні можливості»;
- «Викликають повагу академічні наукові доповіді наших колег»;
- «Це була чудова можливість відволіктися від всіх тих негараздів і гараздів, які відбуваються у нашій роботі та житті. Можливість бути присутніми на святі злиття науки, виробництва та практики».