Роки студентства – це роки плекання мрій, надій, відкриття для себе незнайомих чи малознайомих областей життєдіяльності, самопізнання, розкриття власних здібностей у різноманітних сферах, налагодження дружніх стосунків, які можуть зберегтися протягом усього життя. І для того, щоб ці роки згадувалися з радістю і вдячністю, сумісними зусиллями викладачів і студентів на факультеті агрономії та будівництва створюються відповідні умови.
На факультеті активно діє студентське самоуправління. Студентський декан сприяє налагодженню ефективного діалогу між студентством і керівництвом, вбачаючи своїми основним завданням захист, представництво, реалізацію прав та інтересів студентів свого факультету, сприяння розвитку їхнього потенціалу через залучення до процесу та заходів в університеті, зокрема, забезпечення реалізації ініціатив кожного студента. Під час здійснення студентського самоврядування молоді активні люди мають можливість дружньо вирішувати хвилюючі питання, починаючи з соціально-побутових і закінчуючи поліпшенням процесу навчання. Молодь, яка долучається до самоуправління розвиває свої лідерські якості, розширює коло знайомств, навчається приймати виважені й відповідальні рішення.
Утім, не лише через механізми студентського самоуправління здобувачі освіти впливають на університетське життя. В умовах дистанційного навчання кафедрою будівництва, архітектури, геодезії та землеустрою у березні 2021 року було проведено онлайн круглий стіл «Інноваційні методи викладання дисциплін будівельного спрямування», під час якого студенти 3 – 4 курсів бакалаврату денної і заочної форм навчання взяли активну участь в обговоренні традиційних та інноваційних методів, які використовуються викладачами – фахівцями з будівельної справи у навчальному процесі, а також проблем, що виникають під час дистанційного навчання. По закінченню круглого столу учасникам заходу було запропоновано оцінити конкретні методи, що використовують викладачі, за десятибальною шкалою.
Здобувачі вищої освіти можуть отримати додаткові знання, навички науково-дослідницької роботи, залучившись до одного чи кількох з різноманітних студентських гуртків, які функціонують на факультеті.
На кафедрі агрономії та лісівництва функціонує гурток «Агрономія та лісове господарство», яким керує Надія Леонідівна Скнипа. Робота гуртка добре організована, ведеться згідно затвердженого плану, який здійснюють гуртківці та науково-педагогічні працівники.
Результатами роботи гуртка є поглиблення знань здобувачів вищої освіти, формування наукового мислення, розвиток умінь систематизувати та вирішувати проблеми в галузі агрономічних наук, відстоювати та аргументувати власну позицію.
Актуальним питанням гуртка є робота зі здобувачами про надзвичайну важливість здорового способу життя. Зокрема на сьогоднішній день отримані цікаві результати власних досліджень з питань вирощування Мікрогріну, яку ще називають мікро зелень, – невеликих паростків овочів, зелені і трав, які збирають і вживають в їжу після 7 – 14 днів від початку посіву. Мікрогрін містить безліч вітамінів і поживних речовин. Можна зі впевненістю стверджувати, що це справжній Суперфуд, серед його значних переваг – найніжніший смак, здатність до очищення організму від шлаків і токсинів, омолодження клітин.
Здобувачі різних спеціальностей мають можливість на власному досвіді навчитися особливостям вирощування мікрогріну, висловлювати власну точку зору з приводу предмета їх дослідження і обговорювати отримані результати за «круглим столом» у вигляді доповідей із презентаціями, що формує навички soft-skills.
Доповіді здобувачів на засіданні наукового гуртка в умовах карантинних заходів проходять у змішаному форматі – очно та за допомогою платформи Microsoft Teams .
На кафедрі будівництва, архітектури, геодезії та землеустрою студенти можуть долучитися до роботи кількох гуртків. Зокрема, це гурток «Практичне застосування питань з картографії» (керівник Давиденко Лідія Миколаївна), під час засідань якого розглядаються проблемні питання розвитку та становлення картографування в Україні та у світі в цілому, проводиться аналіз різного виду картографічних матеріалів та кадастрових документів, або гурток «Сучасні будівельні матеріали та конструкції» (керівник Бакін Павло Ілліч), результатом роботи якого є поглиблення фахових знань студентів, вироблення в них наукового мислення, розвиток навичок систематизувати проблеми в будівельній галузі в області сучасних будівельних матеріалів та конструкції, вміння відстоювати та аргументувати власну позицію. Під час засідань наукового гуртка студенти мають можливість висловити свою точку зору з приводу предмета дослідження та обговорення, подискутувати, надати на розгляд власні напрацювання.
Щорічно в університеті проводиться науково-практична конференція студентів, магістрантів та аспірантів «Актуальні проблеми та наукові звершення молоді на початку третього тисячоліття». Здобувачі першого і другого освітнього рівня факультету агрономії та будівництва завжди беруть активну участь і як доповідачі, і як учасники обговорення представлених доповідей. Магістранти, як правило, готують свої доповіді на підставі проведених наукових дослідів.
Цікаво і з користю проходить виробнича практика студентів. Студенти не лише знайомляться з новими для них умовами праці на підприємстві, тонкощами виконання професійних обов’язків, але й починають відчувати морально-психологічний клімат професійного колективу, знайомляться з відповідальними і творчими фахівцями, які, як правило, виявляються і різнобічно розвиненими людьми. Можливість побачити результати застосування отриманих у стінах університету теоретичних знань стимулює молодь до подальшого оволодіння навчальним матеріалом фахового спрямування.
Долучаються студенти факультету і до культурно-просвітницьких заходів, які проводяться у ЛугНАУ. Щорічно святково відзначається день посвяти першокурсників у студенти, причому із задоволенням такий захід відвідують і старшокурсники.
В умовах дистанційного навчання молодь має змогу долучитися до онлайн-заходів культурно-просвітницького характеру. Так, кафедрою загальноосвітньої підготовки у квітні місяці 2021 року було організовано науково-просвітницький захід, присвячений 300-річчю видатного українського філософа Г. С. Сковороди, яке наближається. В ньому взяли участь як студенти і викладачі ЛугНАУ, так і науковці з інших міст України.
В розпорядженні здобувачів вищої освіти факультету агрономії та будівництва знаходяться гуртожиток, спортивний комплекс, автодром, навчальні полігони (будівельний, геодезичний), колекційна ділянка, за адресою вул. Учбова, 1, с. Іллінівка Краматорського району Донецької області (на базі Донбаського коледжу ЛугНАУ).
Гуртожиток Донбаського коледжу ЛугНАУ розрахований на 630 студентів. В ньому створені всі умови для навчання та відпочинку: обладнані кухні, кімнати для занять спортом, самопідготовки, працюють клуби за інтересами. Спортивний комплекс Донбаського коледжу ЛугНАУ включає в себе спортивний зал, стадіон, тренажерний зал, тенісний зал, спортивний майданчик, футбольне поле, бігові доріжки, критий 30-ти метровий тир.
Бібліотека Донбаського коледжу ЛугНАУ нараховує 4456 примірників навчальної літератури та періодичних видань, яка є у вільному доступі для здобувачів вищої освіти ЛугНАУ.
Також у вільному доступі та в пішій доступності знаходиться їдальня з низькими цінами та завжди свіжою і смачною їжею.
Організація якісного навчання, умов для саморозвитку, побуту і відпочинку здобувачів вищої освіти – турбота всього колективу факультету агрономії та будівництва. А також це є справою і самих активних ініціативних студентів.