Запрошуємо до мовної студії «Слово про слово»

День української писемності та мови

Державні свята та історичні події

День Соборності України

22 січня, українці відзначають важливу подію своєї історії, що ствердила одвічне прагнення до єдності нашого народу, – День Соборності України.

Кожен із нас це яскрава неповторна особистість, проте разом ми народ, що має спільну мету – процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України. Тож єднаймо наші зусилля заради успішного майбутнього нашого та наших нащадків. Нехай у ваших серцях живе віра одне в одного та любов до рідної землі!

У День Соборності України, Центр патріотичного та культурно-естетичного розвитку студентів ЛНАУ запросив освітянську спільноту взяти участь у вікторині: «Моя Україна!». Питання з’являлися протягом дня на офіційних сторінках Університету в соціальних мережах:

Отже, разом ми дізнались про нашу Батьківщину більше та довели, що й так про неї знаємо багато!

Вікторина «Моя Україна!»

Історична довідка:

Стрижнем української державності завжди була єдність. Споконвіків наша країна є об’єктом загарбницьких планів сусідніх держав. Проте український народ невпинно доводить своє прагнення бути в єдності й на полях битв, і на законодавчих засадах. 1918 рік не був винятком. Тоді в січні дві республіки, створені у запалі революційних змін, Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка, підписали своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов у нашу сучасну історію як «Акт злуки». Його публічне оприлюднення відбулося 22-го січня 1919-го року, нині в цей день відзначаємо День Соборності України. На жаль, подальші події залишили цей акт лише декларацією, але народ ніколи не втрачав надію, адже народ, який втратив надію, просто зникає.

22-го січня 1990-го року мільйони українців вишикувалися в справжній живий ланцюг, що розтягся від Києва до Львова. Вони відзначали День Соборності, День своєї української єдності та свободи.

21-го січня 1999-го року відповідно до Указу Президента України День Соборності був закріплений на законодавчому рівні суверенної держави.

Участь у щорічній акції «Живий ланцюг Соборності України», що присвячена до Дня Соборності України, де учасники символічно об’єднуються. Організаторами акції є Донецький обласний дитячо-молодіжний центр.

Метою живого ланцюга є нагадування про визначну дату в історії української державності та свідчення того, що саме українці є творцями власної держави.

https://lgnau-my.sharepoint.com/:v:/g/personal/s_tsviatkova_lgnau_edu_ua/ETC4NUK-CsRJnJGGg1z5PYEBzpQ_M3W0JXquSbRC5RDgwg?e=MsA0HA

35-і роковини Чорнобильської катастрофи
Видатні постаті України (ювілейний рік)

З метою консолідації та формування історичної свідомості українського народу, збереження національної пам’яті та патріотичного виховання молоді Центр патріотичного та культурно естетичного розвитку студентів започатковує просвітницьку кампанію: «Видатні постаті України (ювілейний рік)», приурочену до 100-річчя ЛНАУ. Стежте за випусками цієї кампанії на офіційних сторінках Університету в соціальних мережах і дізнаєтеся багато цікавого про видатних особистостей українського державотворення, визначних українських учених, педагогів, спортсменів, військових, підприємців, провідних діячів культури, мистецтв, а також духовних провідників українського народу. Адже нам, українцям, є ким пишатися та є на кого рівнятися.
Михайло Іванов

Сергій Тимошенко

Леся Українка

Христина Алчевська

Іван Вернадський

Петро Вескляров

 Петро Яцик

Віртуальні подорожі – Подорожуй Україною

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.