За фінансової підтримки відділу преси, освіти та культури посольства США в Україні

Партнери Проєкту:

 • Програма ім. Фулбрайта в Україні
 • українські переміщенні заклади вищої освіти

Мета Проєкту – посилити спроможність переміщених університетів забезпечувати якісні освітні послуги, що відповідають потребам студентів і роботодавців у нових громадах.

Цілі Проєкту:

 1. Надати допомогу переміщеним університетам у розробці реалістичного бачення майбутнього своїх інституцій та їхньої ролі у нових громадах. Сприяти створенню стратегічних планів розвитку університетів на наступні три-п’ять років для досягнення поставлених цілей.
 2. Підтримати переміщені університети у розробці власного індивідуального бренду, що відображатиме їхні унікальні академічні традиції та нішу в новому середовищі. Сприяти включенню нового брендингу до промо- та інформаційних кампаній та вебсайтів університетів.
 3. Створити умови для кращої взаємодії переміщених університетів через заснування консорціуму із залученням українських та американських університетів, що можуть слугувати позитивними прикладами та підтримувати переміщені університети в реалізації своїх стратегічних планів.

Цільовими групами Проєкту виступають студенти та персонал переміщених університетів, місцеві громади.

Основні результати Проєкту є такими:

 1. Створено стратегічний план розвитку ЗВО на наступні три-п’ять років, який враховуватиме теперішнє становище університетів та потреби студентів, викладачів, роботодавців і нових громад, в яких нині функціонують ЗВО.
 2. Визначено сильні та слабкі сторони університетів-учасників проєкту через залучення студентів, викладачів та інших зацікавлених сторін за допомогою опитувань, фокус-груп та індивідуальних інтерв’ю.
 3. Досліджено очікування потенційних студентів та роботодавців від університету, а також його потенційний внесок у задоволення потреб ширшої громади.
 4. Розроблено план оновлення свого бренду, який відображатиме унікальний характер ЗВО та його роль у своїй новій спільноті.
 5. Проведено промо- та інформаційну кампанію, що підтримає університети у створенні ефективних промо- та інформаційних матеріалів на основі оновленого бренду, а також у використанні цих інструментів для залучення потенційних студентів.
 6. Розроблено веб-сайти університетів для ефективнішого залучення потенційних студентів та інформування широкого загалу про свою роль та внесок у місцеву громаду.
 7. Створено консорціум для обговорення викликів і проблем, пошуку порад та розробки рекомендацій щодо спільних ініціатив та зусиль із адвокації.

Досягнення цілей та результатів Проєкту здійснюється через виконання відповідних робіт, серед яких, зокрема:

 • Організація семінару з бачення та стратегічного планування, який допоможе учасникам у розробці інституційного бачення та стратегічного плану розвитку їхнього ЗВО на наступні три-п’ять років.
 • Проведення соціологічного дослідження в університетах, що сприятиме розробці бачення, стратегічного плану та індивідуального бренду ЗВО.
 • Організація семінару з суспільної ролі університету та фандрайзингу, який покращить знання та навички учасників у таких сферах як промо- та інформаційні кампанії, суспільно-корисні проекти, фандрайзинг та залучення громади.
 • Організація семінару з питань розвитку громади, який дасть змогу учасникам обговорити проєкти інституційного бачення та стратегічного плану розвитку свого ЗВО, що включатимуть результати соціологічних досліджень університету та громади.
 • Проведення промо- та інформаційної кампанії для залучення ширшого кола потенційних студентів у нових громадах.
 • Розробка веб-сайтів, що допоможе університетам оновити свої інтернет-ресурси.
 • Організація заключного семінару, який дасть можливість учасникам обговорити оновлені проєкти стратегічних планів розвитку своїх інституцій та покращити спроможність університетів до ефективної реалізації цих планів.
 • Створення консорціуму, який сприятиме продовженню взаємодії та підтримки переміщених університетів після закінчення програми.

Контакти Проєкту:

 • Програма ім. Фулбрайта: Сергій Зайцев ()
 • Луганський національний аграрний університет:

Валерій Павлович Бородачов ()

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.